V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

drodzy parafianie św. Józefa na Zgodzie

W związku z najnowszym zarządzeniem Metropolity Górnośląskiego ogłaszamy co następuje:

1. Msze św. mogą być odprawiane tylko bez udziału ludu.
    Od czwartku 26 marca 2020 do odwołania będzie w naszym kościele odprawiana codzienna Msza św. we wszystkich przez was zamówionych intencjach:
    W dni powszednie - o godz. 18:00
    W niedzielę - o g. 8:00 i 11:00
  2. Nie ma możliwości korzystania ze spowiedzi usznej w konfesjonale.
    W sytuacjach wyjątkowych można się umówić na spowiedź z kapłanem osobiście. Jesteśmy wszyscy na probostwie, wystarczy wybrać jednego z nas i zadzwonić poprzez domofon na probostwie, aby umówić się na spowiedź św.
  3. Kancelaria parafialna będzie czynna na telefon: tel. 32 245 39 39
    W obecnej sytuacji w praktyce można jedynie zmówić intencję mszy św. najlepiej telefonicznie, lub załatwić pogrzeb. Nie ma odwiedzin chorych parafian, jedynie kapłan może zanieść wiatyk umierającej osobie.
  4. Odwołane są wszelkie nabożeństwa, spotkania, nauki, rozmowy z narzeczonymi itp.
  5. Pogrzeb. Nie ma możliwości odprawienia pogrzebu w kościele. Pogrzeb odbywa się tylko na cmentarzu.
    Jest możliwość odprawienia mszy św. za zmarłego w dniu pogrzebu, jednak bez udziału rodziny i bez ciała lub prochów zmarłego w kościele. Pogrzeb należy zgłosić osobiście w kancelarii parafialnej, przedstawiając akt zgonu i kartę pogrzebową. Msza św. żałobna za zmarłego z udziałem rodziny odbędzie się po ustaniu epidemii.
  6. Zachęcamy do łączności z kapłanami sprawującymi liturgię w naszym kościele za pośrednictwem transmisji internetowej w serwisie YOUTUBE. Nasze konto można obserwować klikając: ParafiaZgodaZapraszamy na codzienne msze św., na wspólną z nami modlitwę brewiarzową jutrzni o 8:45 i nieszporów o 17:30, oraz na wieczorny różaniec o 20:30. Zawsze o 20:15 rozbrzmiewać będą dzwony kościelne.
  7. Kościół parafialny jest otwarty dla prywatnej modlitwy i adoracji Najświętszego sakramentu codziennie 9:00 – 17:30 !
  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane na utrzymanie parafii! Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Katarzyna Serewiś zam. Piekary Śląskie

Paweł Mnich zam. Świętochłowice