ŚDM Kraków 2016

Zachęcamy do odsłuchania Oficjalengo hymnu ŚDM Kraków 2016

poniedziałek, 25 maja 2015, 00:00:00
W piątek 22 maja w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicaach odbyło się kolejne dekanalne spotkanie Wolontariuszy i Rodzin przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Rozpoczęliśmy Eucharystią, którą celebrowali: Dziekan Dekanatu Śitochłowice - Ks. Prob. Grzegorz Borg wraz z wikariuszem Ks. Piotrem Urodą (wygłosił homilę - konferencję formacyjną), Ks. Marcin Wierzbicki – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży odpowiedzialny w naszej diecezji katowickiej za przygotowania do ŚDM, Ks. Joachim Ledwoń z Parafii z Piaśnik i Ks. Leszek Buba ze Zgody.. Po Mszy św. zrobiliśmy sobie wspólne, "rodzinne" zdjęcie. Następnie młodzież rozeszła się na spotkania formacyjne w małych grupach, których treść, podobnie, jak homilia podczas Eucharystii, oparta była na materiałach "Serce 2.0" zaproponowanych przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. Po podsumowaniu spotkań przez poszczególnych animatorów, wzięliśmy udział we wspólnej modlitwie w kaplicy św. Maksymiliana w Domu Parafialnym.
Sądząc po wypowiedziach wielu uczestników, wokół sprawy przygotowań do ŚDM panuje "dobry duch" i wiele radości, stąd i Ciebie zapraszamy do naszego grona młodzieżowych wolontariuszy!:)
Poszukujemy w naszej Parafii kolejnych Rodzin, które przyjęłyby pod swój dach przynajmniej dwie młode osoby z zagranicy (najprawdopodobniej Włochów) – uczestników ŚDM w lipcu 2016r. Nasi Goście proszą jedynie o dach nad głową, śniadanie i dostęp do łazienki w dn. 20 – 25 lipca 2016r. (będą wyposażeni w śpiwory i karimaty). Każdą rodzinę, która chciałaby włączyć się w to dzieło prosimy również o kontakt z Ks. Leszkiem Bubą.
Kilka zdjęć z piątkowego spotkania autorstwa Łukasza Dyłki:

Wybrano oficjalny hymn Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Zwyciężyła pieśń „Błogosławieni miłosierni” autorstwa Jakuba Blycharza. Wybrany hymn jest jednym z 94 nadesłanych do Komitetu Organizacyjnego (Żródło: Gość Niedzielny)