Przygotowanie do I.Komunii św.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2021/2022

aktualizacja 26.10.2021

Sprostowanie!

Drodzy rodzice, przepraszam za zamieszanie, że zaprosiłem was w niedzielę na spotkanie w najbliższy piątek 29.10.

Pomyliły mi się miesiące na harmonogramie, a tam jest data następnego spotkania 19.11

W związku z tym oczywiście nie będzie spotkania dla rodziców w najbliższy piątek.

Dalej zachęcam w miarę możliwości do modlitwy różańcowej z dzieckiem w kościele. Różaniec jest codziennie o 17:15.

W środę 27.10 będzie bardzo ciekawy misyjny różaniec z siostrami pochodzącymi z Tanzanii, potem będzie msza św. na której będą grały i śpiewały, a jeszcze po mszy św. będzie z nimi spotkanie w kościele.

Wasz propoboszcz

Drogie dzieci, drodzy rodzice!

Szczęść Boże!

Rozpoczynamy Wielką Przygodę z Panem Jezusem!

I Komunia Św. to tak naprawdę pierwsze prawdziwe spotkanie z Jezusem w życiu dziecka.

Dlatego musimy się do tego jak najlepiej przygotować.

Dzieci przystąpią do 2 sakramentów: Spowiedzi św. i Komunii św.

W związku z tym bardzo proszę wszystkich rodziców o zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do tak ważnych przeżyć.

Zapraszam wszystkich na spotkania w ciągu roku:

Roczny plan przygotowania dzieci do I. Komunii św.  w parafii ZGODA

w roku szkolnym 2021/2022

Bardzo proszę o obecność na spotkaniach dla rodziców w ciągu roku, które odbywać się będą po wieczornej mszy św: 10 września; 8 października; 19 listopada, 10 grudnia; 21 stycznia; 4 lutego; 11 marca; 22 kwietnia; 6 maja; 13 maja

Oprócz tych spotkań w kościele, dzieci przeżywać będą obrzędy poszczególnych etapów przygotowania do Komunii św. A są to:

8 października, 17.00   włączenie w Dziecięcy Żywy Różaniec i uroczyste poświęcenie różańców

Od 29 listopada           RORATY:        pon, śr, pt. 6:30                  wt, czw. 16:30

8 grudnia, g. 16.30     oddanie dzieci pod opiekę Maryi i wręczenie medalika NMP

6 stycznia g. 11.00      pokłon Dzieciątku Jezus i wręczenie książeczek do nabożeństwa

2 lutego, g. 18.00         poświęcenie świec komunijnych

10 marca, g. 16.30       droga krzyżowa dzieci komunijnych

23 kwietnia         I. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

6 maja    g. 17.15            poświęcenie strojów komunijnych

w wybranym terminie         I. KOMUNIA ŚW.

Tydzień po Komunii św.     BIAŁY TYDZIEŃ: nabożeństwo majowe 17:30 i msza św. z Komunią św.

6 czerwca g. 8.30       Procesja Bożego Ciała dzieci w strojach komunijnych

Przez cały rok dzieci uczestniczą w niedzielnej mszy św. najlepiej o g. 11:00

Przez rozmowy w domu i częste uczestnictwo we mszy św. dzieci mają szansę SPOTKAĆ SIĘ z Jezusem, który stanie się ich Towarzyszem na całe życie tu na ziemi, a szczególnie w wieczności, gdzie będziemy wszyscy razem.