OGŁOSZENIA PARAFIALNE    24.10.2021

- 7:30            godzinki ku czci św. Józefa

- 17:15          Różaniec misyjny z udziałem sióstr misjonarek z Tanzanii

- 18:45          Spotkanie z cyklu Rozmowy u Józefa – spotkanie z siostrami misjonarkami z Tanzanii

Czwartek

- 16:30          msza św. szkolna, po niej różaniec dla dzieci, następnie zbiórki DM i Ministrantów.

- 19:00          Modlitwa myślna słowem Bożym w kościele, zapraszamy

- 18:00          Msza św. dla młodzieży

- 18:45          Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych

- 7:15            godzinki ku czci NMP

- 7:35            nabożeństwo i msza św. za †† w październiku i †† zalecanych

• prob. Mariusz Dronszczyk dziękuje parafianom za zeszłotygodniową kolektę na ratowanie kościoła w Lipinach. Zebrał 5470 zł. Dziękujemy również za zbiórkę na Fundację stypendialną dla uczniów z ubogich rodzin, która wyniosła 2977 zł.
  • Trwa Peregrynacja ikony św. Józefa w rodzinach naszej parafii. Zachęcamy do zaproszenia św. Józefa do swego domu choćby tylko na jeden wieczór. W zakrystii można się zapisać wybrany termin do przyjęcia Józefa do domu oraz otrzymać książeczkę z modlitwami do św. Józefa.
  • W tym roku przypada 90 rocznica erygowania parafii św. Józefa w Świętochłowicach jako kontynuatorki parafii św. Józefa na Zgodzie. 29 listopada będziemy świętować 90 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Przy stoisku z prasą można nabyć pamiątkowe kubki, magnesy na lodówkę i kalendarze parafialne na rok 2022.

• Od dziś można składać zalecki do modlitwy za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych do skrzynki znajdującej się na stoliku w kaplicy Krzyża

• W związku z obecną sytuacją pandemiczną, o formie przeprowadzenia odwiedzin kolędowych w parafii mają zdecydować sami proboszczowie. Ponieważ w zeszłym roku nie było kolędy w domach, dlatego w tym roku w naszej parafii chcemy zaproponować kolędę w dwóch wariantach:

1/ Kolęda w domu dla chętnych – należy zostawić pisemne zaproszenie na kolędę w skrzynce

znajdującej się w kaplicy Krzyża, podając nazwisko i dokładny adresdo 21 listopada

2/ Kolęda w formie spotkania kolędowego w kościele – jak w zeszłym roku – te spotkania

odbywać się będą w niedzielne popołudnia po mszy św. wieczornej o 16:30.

- W ostatnim tygodniu listopada ze zgłoszeń kolędowych zostaną ustalone trasy kolędowe dla kapłanów, którzy będą sami odwiedzać zapraszające rodziny.
- Na niedzielne spotkania w kościele zapraszać będziemy mieszkańców tych ulic, które w tygodniu odwiedzać będą kapłani.
Bardzo prosimy o poinformowanie szczególnie tych znajomych i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła o takiej formie kolędowania w tym roku.

• Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i inne cele.