III NIEDZIELA WIELKANOCY   14.04.2024

Dzisiaj:

kolekta przeznaczona jest na malowanie naszego kościoła

Za tydzień kolekta przeznaczona na remont krypty katedry w Katowicach

- o 16:00 zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Słowa Bożego

- o 17:30 zapraszamy na wielkanocny wieczór modlitwy i uwielbienia

Dziś obchodzimy 1058 rocznicę chrztu Polski. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem "Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele". W okresie wzmożonej aktywności „ojca kłamstwa” i ludzi słabych, oszukanych przez niego - jak pisze św. Jan - napełniamy nasze umysły i dusze słowem życia i prawdy. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma św. najlepiej codziennie. Wspólnie czytamy i rozważamy Biblię na Kręgu biblijnym w środy oraz w czasie medytacji biblijnych w czwartki po mszach św. wieczornych.

1. Środa

- 07:30       Godzinki do św. Józefa

- 17:30       nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45       Krąg Biblijny w salce na piętrze

1. Czwartek

- 17:00       spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka Ministrantów
- 18:45       Medytacja Biblijna – modlitwa sercem

1. Piątek

- 7:30          nabożeństwo i msza św. do Bożego Miłosierdzia

- 18:00       Msza św. młodzieżowa i spotkanie młodzieży w klubie Emaus

1. Sobota

- 7:30          godzinki ku czci NMP

- 9:00         I spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do Komunii św.

- 19:00       spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka

1. Niedziela             Niedziela Dobrego Pasterza

- o 11:00 i 12:30 będzie  kiermasz Dobrego Pasterza przygotowany przez Dzieci Maryi, które zaproponują swoje wypieki. Dochód ze sprzedaży posłuży ich działalności.

- 16:30       Msza św. chrzcielna oraz w int. rocznych dzieci. Dzieci prosimy zgłosić w kancelarii.

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma.
  • W lipcu i sierpniu odbędzie się malowanie wnętrza kościoła. Przy okazji będzie rozbudowane oświetlenie w kościele, aby podkreślić piękno naszej świątyni. Ostatnie malowanie kościoła odbyło się w 2005r. Szacowany koszt remontu to 230 tys. zł. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel. Ofiary na malowanie można składać na konto parafii podane na stronie internetowej lub w kancelarii. Wszystko na chwałę Bożą i ku pożytkowi potomnych.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 31 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page Koszt uczestnictwa to 160 zł. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej.
  • Już dziś zapraszamy na Odpust Parafialny ku czci św. Józefa Robotnika 1 maja. Msze św. będą odprawiane o g. 8:00, 10:00 – suma odpustowa i o 16:30.
  • Księża Salezjanie zapraszają do swojej szkoły na Dzień otwartych drzwi w sobotę 9:00-12:00 g.