OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   23. 02. 2020

W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne – drogę krzyżową w piątki o 17:15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o 15:45.  Rekolekcje wielkopostne wygłosi w tym roku o. Marek Blaza w dniach 29.03 – 01.04.

Środa Popielcowa

- Msze św. odprawimy o godz. 8:00, 16:00 i 18:00.

- wielki post rozpoczniemy obrzędem posypania popiołem oraz tzw. nabożeństwem czterdziestogodzinnym przed Najświętszym Sakramentem, zapraszamy:

Środa - Po mszy św. porannej do godz. 16:00 i po mszy św. do 18:00.

Czwartek - wystawienie będzie od 9:00 do 16:30

Piątek - od 9:00 do 18:00.

- W tym dniu obowiązuje post ścisły! Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą św.

Czwartek

- 16:30      Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci i zbiórki Dz.M. i ministr.

- 19:00      Medytacja Biblijna w ramach Szkoły Modlitwy Sercem w DP

- 17:15      Droga Krzyżowa

- 18:00      msza św. młodzieżowa szczególnie dla bierzmowańców, a po niej spotkanie dla

młodzieży w klubie Emaus

- 19:00      modlitwa uwielbienia w kościele – prowadzi grupa nowej ewangelizacji

- 07:15      godzinki ku czci NMP
- 07:35      modlitwy za zmarłych oraz msza św. za †† zalecanych z naszych rodzin
- 17:30      adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Przyszła niedziela
- 9:45        Próba scholii dziecięcej w salce

- 15:45      Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego /w nrze artykuł o decyzjach papieża po synodzie dla Amazonii/, Małego Gościa; informator parafialny i inne czasopisma i książki.
  • Z tyłu kościoła kleryk Tomasz będzie rozprowadzał pismo kleryckie „Nasza Myśl”. Sam napisał jeden z artykułów. Warto już dziś dowiedzieć się, co sądzą o przyszłości Kościoła ci, którzy będą kiedyś naszymi duszpasterzami.
  • Obok kaplicy krzyża św. wystawiona jest Księga trzeźwości, w której można składać deklarację abstynencji na okres wielkiego postu. Zachęcamy.

Wszystkim parafianom życzymy owocnego przeżycia Wielkiego postu poprzez autentyczne pogłębienie i ożywienie swej wiary
dzięki wielkopostnym ćwiczeniom duchowym.