Ogłoszenia niedzielne

NIEDZIELA 03.12.2023

 

Rozpoczął się Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana. Rozpoczynają się także roraty. Wszystkie dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o 6:30, a we wtorki i czwartki o 16:30. Roraty dla dorosłych będą w poniedziałki, środy i piątki o 18:00. Przypominamy, że w okresie adwentu we wtorki i czwartki Msza św. wieczorna będzie odprawiana tylko o 16:30. Zachęcamy do zachowania trzeźwości w adwencie oraz do wpisu do parafialnej księgi trzeźwości.

 

  1. Poniedziałek św. Barbary

- 8:00           Zapraszamy na Mszę św. barbórkową wszystkich górników z całym rodzinami – czynnych i tych emerytowanych. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy rodziny wszystkich zmarłych górników. Zapraszamy górników w mundurach galowych.

 

  1. Środa                        

- 7:30           godzinki ku czci św. Józefa

- 17:30         nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45         Krąg biblijny

 

  1. Czwartek

- 17:30         Zbiórka Dz.M. i ministrantów po roratach.

 

  1. Piątek

- 7:45           nabożeństwo o rychłą beatyfikację sł.B. s. M. Dulcissimy Hoffmann

- 18:00         msza św. młodzieżowa i spotkanie dla młodzieży w klubie Emaus

 

  1. Sobota

- 7:30           wspólny różaniec Róż różańcowych

 

  1. Niedziela

- 10:00        próba scholi dziecięcej w salce. Zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w zespole

 

  • W adwencie zawieszamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.
  • Rozpoczęliśmy kolędowanie. Plan kolęd wywieszony jest w gablotach i na stronie parafialnej. Parafian, którzy nie będą mieli w tym roku kolędy w domu, zapraszamy na spotkanie kolędowe w kościele 1 stycznia o g. 16:30

  • W adwencie chcemy przeprowadzić akcję „Dzieciątko u sąsiada”. Na balaskach jest skrzynka, do której prosimy włożyć kartkę z adresem osób, które chcielibyście ucieszyć podarunkiem. W następną niedzielę chętni do przygotowania paczki na „chybił trafił” wylosują nr rodziny lub osoby. Następnie przygotowaną paczkę z numerem przywozimy do salek. W sobotę 23.XII wolontariusze dostarczą paczki pod wskazane na początku adresy. Zachęcam do obdarowywania się w sąsiedztwie, bo przecież są to Święta Dobroci Boga dla nas, który dał nam to Najlepsze co miał – swojego Syna, więc naśladujmy Go obdarowując się nawzajem.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)