4.12.2022

Dzisiaj:

Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

Po mszy św. będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

- 16:00        Nieszpory adwentowe

Wszystkie dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki o 6:30, a we wtorki i czwartki o 16:30. We wtorek odwiedzi nas św. Mikołaj! Roraty dla dorosłych będą w poniedziałki, środy i piątki o 18:00. Przypominamy, że w okresie adwentu we wtorki i czwartki Msza św. wieczorna będzie odprawiana tylko o 16:30.

1. Środa

- 7:30        godzinki do św. Józefa

- 17:30      nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45      Krąg Biblijny w salce katechetycznej

1. Czwartek

- 19:00      Medytacja biblijna – modlitwa słowem Bożym

1. Piątek

- 7:45        nabożeństwo o rychłą beatyfikację sł.B. s. Dulcissimy Hoffmann

1. Sobota

- 7:30        Adwentowy Dzień skupienia dla Legionu Maryi: wspólny różaniec i msza św. później spotkanie w salce DK. Zapraszamy wszystkich obecnych i byłych legionistów i auksyliatorów.

• Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej z tyłu kościoła. Jest Mały Gość Niedzielny z opisem rorat dla dzieci. Do nabycia są też świece i opłatki wigilijne.
  • KOLĘDA 2022: Plan odwiedzin kolędowych w rodzinach, które się zgłosiły wywieszony jest w gablotach. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po świętach. Wszyscy, którzy jeszcze chcieli by przeżyć kolędę w domu, mogą się zapisać na kolędę dodatkową, która będzie 14 stycznia.
    Kolęda w formie spotkania kolędowego w kościele odbywać się będzie w niedzielne popołudnia po mszy św. wieczornej o 16:30 także po świętach.
  • Do świąt zawieszamy całodzienne adoracje Najśw. Sakramentu ze wzgl. na budowę stajenki. Adoracja będzie w poniedziałki, środy i piątki 17:00-18:00 oraz w soboty od 12:00-18:00. Zachęcamy aby nie przerywać swojej adoracji, tylko skorzystać z godzin podanych wyżej.
  • Parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Zwardoniu w pierwszym tygodniu ferii tzn. 16-21 stycznia. Koszt 6-dniowego pobytu dziecka w ośrodku wypoczynkowym „Granit” to 950 zł wraz z noclegami, pełnym wyżywieniem i transportem. Jest również możliwość, aby całe rodziny mogły skorzystać razem z nami z pobytu w tym ośrodku w tym terminie. Cena za os/dzień 150 zł. Zapisy dzieci i rodzin przyjmujemy do 15 grudnia w zakrystii. Zaliczka 100 zł.
  • Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali paczki na Światowy Dzień Ubogich. Przekazaliśmy Caritasowi 17 pakietów dla mężczyzn i kobiet, a także 8 paczek dla Ukrainy. Zebraliśmy w tym dniu 4500 zł dla dotkniętych ubóstwem energetycznym. Co roku organizujemy akcję Dzieciątko u sąsiada, w tym roku najbardziej potrzebujący są nasi sąsiedzi na Ukrainie... Zachęcamy by przygotować paczkę na Ukrainę wg wzoru z ulotek wyłożonych w przedsionku kościoła. W Przyszłą niedzielę po mszach św. będzie zbiórka na paczki dla Ukrainy. Poszukujemy wolontariuszy, którzy z tych funduszy chcieli by przygotować paczki. Zachęcamy do ucieszenia paczką świąteczną swoich sąsiadów z okolicy, jak to było wcześniej, we własnym zakresie.