NIEDZIELA 3.03.2024

- 17:30      nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45      Krąg biblijny w sali DP

1. Czwartek

- 17:00      zbiórki Dzieci Maryi i ministrantów. Zapraszamy chętne dzieci do naszych grup

- 18:45      medytacja biblijna i modlitwa sercem

1. Piątek

- 7:45         nabożeństwo i msza św. o rychłą beatyfikację sł.B. s.M. Dulcissimy Hoffmann

- 17:15      DROGA KRZYŻOWA. Zalecki za †† do modlitwy przy drodze  krzyżowej można składać przed nabożeństwem w zakrystii do g. 17:00.

- 18:00      msza św. młodzieżowa i spotkanie dla młodzieży w klubie Emaus

1. Sobota

- 7:30         wspólny różaniec róż różańcowych

Niedziela             IV Niedziela Wielkiego Postu

W niedzielę  10 marca naszą parafię odwiedzi przedstawiciel stowarzyszenia Open Doors, które pomaga prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. Opowie o tym, jak żyją i z czym zmagają się na co dzień oraz zaprosi do modlitwy za nich.

- 15:45      Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego oraz Extra dodatek Gościa o historii Kościoła; Małego Gościa; informator parafialny, są też paschaliki – świece wielkanocne.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page Koszt uczestnictwa to 160 zł /w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem, albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii.
  • Zachęcamy parafian do udziału w świątecznej akcji „Baranek Wielkanocny” - paczka świąteczna dla samotnych i potrzebujących. Prosimy o zgłoszenie konkretnej rodziny lub osoby, dla których chętni przygotują paczkę. Następnie przygotowaną paczkę z numerem przywozimy do salek. W sobotę 30.III wolontariusze dostarczą paczki pod wskazane na początku adresy.
  • Zapraszamy już dziś na Ekstremalną Drogę Krzyżową o dł. 20 km, wokół naszego dekanatu, która odbędzie się w piątek 15 marca wieczorem
  • W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian. Odwiedziny prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.