26. 05. 2024

Dzisiaj:

kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji

- o 16:00   nabożeństwo do NMP Piekarskiej

1. Środa

- 7:30        godzinki do św. Józefa

- 17:30      nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45      Rozmowy u Józefa – katecheza dla dorosłych – prowadzi dr Aleksander Rudziarczyk

1. Czwartek       Uroczystość „BOŻEGO CIAŁA”

- 8:30     Msza św.     Po Mszy wyruszy procesja – przejdziemy ulicami Wyszyńskiego, Nową, Plebiscytową, Hajduki oraz Wojska Polskiego do kościoła. Trasa wynosi ok 1500m. W czwartek rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała, codziennie od piątku po mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, szczególnie dzieci I-Komunijne prosimy by były w swoich ubrankach komunijnych, dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków.

- 11:30      msza św.

- 16:00     Nabożeństwo majowe

- 16:30      msza św.

1. Piątek Dyspensa od postu piątkowego

- 17:30      ostatnie nabożeństwo majowe

- 18:00     Msza św. z procesją wokół kościoła

1. Sobota

- 7:15        godzinki ku czci NMP

- 7:45        nabożeństwo 1-sobotnie

1. Niedziela

- 11:00      msza św. w int. wszystkich dzieci z ok. Dnia Dziecka

- 12:30      dziękczynna msza św. za I Komunię św. z wręczeniem pamiątek i klasowymi zdjęciami

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na malowanie wnętrza kościoła. Ofiary na remont prosimy składać na konto parafii podane na stronie internetowej, na zrzutce lub w kancelarii.

• W piątek wyrusza 2 Piesza Pielgrzymka Dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Wymarsz o 6:00 spod kościoła w Piaśnikach do Woźnik na nocleg. W sobotę o 8:00 wymarsz z Woźnik do Częstochowy. Wejście na Jasną górę ok. g. 17:00. Można dołączyć do pielgrzymów w jakimkolwiek momencie trwania pielgrzymki.
    W przyszłą niedzielę o 9:30 w kaplicy cudownego obrazu będzie odprawiona msza św. w int. naszego dekanatu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej mszy św. Można pojechać autobusem. Odjazd o g. 7:00 spod kościoła, cena 40zł.

• Jak co roku zapraszamy na 4-dniowy parafialny pobyt rekolekcyjny w pałacyku w Kokoszycach w dn. 1- 4 lipca. Cena pobytu 450 zł/os. (3 noclegi i 9 posiłków) z dojazdem autokarem lub 390zł/os. własnym transportem. Zapisy w zakrystii. Wpisowe 100 zł.

• W sierpniu organizujemy „Wakacje z Bogiem” dla dzieci w Brennej, w ośrodku sióstr Maryi Niepokalanej. Termin wyjazdu 22-27 sierpnia, cena 580 zł. Zapisy w zakrystii, zaliczka 100 zł. Ilość miejsc ograniczona.