5. 05. 2024

W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na:

- nabożeństwa majowe codziennie o 17:30 /w niedziele i święta o 16:00/

- Apele Jasnogórskie codziennie o 21:00 przy kapliczce.

Poniedziałek, Wtorek, Środa        dzień modlitw o urodzajedni krzyżowe

- 7:30 nabożeństwo z procesją do krzyża

- 17:30  nowenna do św.  Józefa

- 18:45  krąg biblijny w salce DP

- 17:00   spotkanie Dzieci Maryi i Ministrantów

- 7:45     nabożeństwo o rychłą beatyfikację  s. M. Dulcissimy Hoffmann

- 18:00   Msza św. młodzieżowa i spotkanie młodzieży w klubie Emaus

- 7:30  wspólny różaniec róż różańcowych

- 10:00   spowiedź św. i próba dla dzieci przed uroczystością komunijną

Niedziela    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

- 11:00 msza św. komunijna

W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych parafian,. Odwiedziny prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na malowanie wnętrza kościoła. Szacowany koszt remontu to 230 tys. zł. Ofiary na malowanie można składać na konto parafii podane na stronie internetowej, na zrzutce lub w kancelarii.

Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 31 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page

Koszt uczestnictwa to 160 zł. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej.

25 maja udamy się do Brzezia n. Odrą w 88 rocznicy śmierci s. Dulcissimy, by poprosić o jej rychłą beatyfikację. Siostry serdecznie zapraszają. Zapisy przy stoisku z prasą, cena wyjazdu 50 zł.

w dn. 22-23 czerwca /sobota i niedziela/ odbędzie się pielgrzymka na Morawy do źródeł chrzcielnych naszego narodu. Odwiedzimy Ołomuniec, Velehrad – miejsce misji św. Cyryla i Metodego, Austerlitz – miejsce bitwy Napoleona i inne ciekawe miejsca. Cena wraz z noclegiem i wyżywieniem 250 zł. Zapisy przyjmujemy przy stoisku z prasą. Zaliczka 50 zł.

Obejmijmy modlitwą diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich w sobotę 11 maja o 10:00