19. 05. 2024

Zapraszamy na:

- nabożeństwa majowe codziennie o 17:30 /w niedziele i święta o 16:00/

- Apele Jasnogórskie codziennie o 21:00 przy kapliczce.

1. Środa

- 7:30        godzinki do św. Józefa

- 17:30      nowenna z prośbami do św. Józefa

- 19:00      spotkanie Rady Parafialnej w domu Parafialnym

1. Czwartek

- 17:00     Nabożeństwo majowe  przy domu s. Dulcissimy

1. Piątek

- 18:00     Msza św. młodzieżowa i spotkanie młodzieży w klubie Emaus

1. Sobota

- 7:30        godzinki ku czci NMP

- 10:00      spowiedź św. i próba dla dzieci przed uroczystością komunijną

- 17:30      nabożeństwo majowe i spowiedź św. dla pielgrzymów piekarskich

1. Niedziela    Pielgrzymka Piekarska mężczyzn i młodzieńców/Dzień Matki

- 6:00       wymarsz pieszej pielgrzymki do Piekar

- 11:00      msza św. komunijna

- 17:30     powitanie pielgrzymów na Zgodzie

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na malowanie wnętrza kościoła. Ofiary na remont prosimy składać na konto parafii podane na stronie internetowej, na zrzutce lub w kancelarii.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 31 maja-2 czerwca. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page do wtorku! Szczegóły na stronie internetowej. 2 czerwca w niedzielę o 9:30 w kaplicy Jasnogórskiej będzie odprawiona msza św. w int. całego naszego dekanatu. Zachęcamy do udania się do Częstochowy w tym dniu i włączenia się w modlitwę z naszymi pielgrzymami.

• Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Turzy Śl. i Brzezia/Odrą w 88 rocz. śmierci s.Dulcissimy, by poprosić o jej rychłą beatyfikację. Siostry serdecznie zapraszają. Zapisy przy stoisku z prasą, cena wyjazdu 50 zł. W Turzy Śl. odprawimy nabożeństwo majowe. Wyjazd autobusu sprzed kościoła o g. 9:00.

• w dn. 22-23 czerwca /sobota i niedziela/ odbędzie się pielgrzymka na Morawy do źródeł chrzcielnych naszego narodu. Odwiedzimy Ołomuniec, Velehrad – miejsce misji św. Cyryla i Metodego, Austerlitz – miejsce bitwy Napoleona i inne ciekawe miejsca. Cena wraz z noclegiem i wyżywieniem 250 zł. Zapisy przyjmujemy przy stoisku z prasą. Zaliczka 50 zł.