OGŁOSZENIA PARAFIALNE    19.09.2021

- 17:30         Nowenna do św. Józefa

- 18:45         Krąg biblijny – czytamy Ewangelię wg św. Marka

Czwartek

- 16:30         msza św. szkolna, następnie zbiórki Dzieci Maryi i Ministrantów.

Zapraszamy dziewczynki i chłopców na spotkania parafialnych grup dziecięcych

- 19:00         Modlitwa myślna słowem Bożym w kościele, zapraszamy

Piątek

- 17:30         Okazja do spowiedzi św, msza św. inauguracyjna i pierwsze spotkanie organizacyjne dla

kandydatów do bierzmowania w przyszłym roku.

- 7:15           godzinki ku czci NMP

- 7:35           nabożeństwo i msza św. w int. †† w mies. wrześniu oraz †† zalecanych z naszych rodzin

- 13:00        Dożynki Miejskie – msza św. dziękczynna za plony w int. działkowców Świętochłowic

Niedziela

- 16:30        msza św. w int. dzieci obchodzących 1 rocznicę chrztu św. oraz ich rodziców i chrzestnych.

Dzieci prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

• Trwa Rok św. Józefa. Rozpoczynamy peregrynację ikony św. Józefa. Zachęcamy do zaproszenia św. Józefa do swego domu choćby tylko na jeden wieczór. Na stoliku obok kaplicy Krzyża św. znajduje się kalendarz, w którym można zapisać wybrany termin do przyjęcia Józefa do domu oraz książeczki z modlitwami do św. Józefa. Przyjęcie ikony będzie odbywać się w kościele po mszy św. wieczornej oznaczonego dnia i przynosimy ikonę do kościoła przed mszą św. wieczorną dnia następnego. Zachęcamy by całe rodziny przychodziły po św. Józefa i odprowadzały go do kościoła. Pozwólmy św. Józefowi zamieszkać w naszym domu choćby na chwilę, aby spoczęło na naszej rodzinie Jego błogosławieństwo!
  • Polecamy czasopisma– Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, informator parafialny oraz inne czasopisma i książki.
  • Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 24 września.
    O 18:00 w kościele msza św. inauguracyjna, następnie spotkanie organizacyjne. Od 17:30 okazja do spowiedzi św. Obecność obowiązkowa.
  • Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi dziecięcej. Schola spotyka się w każdą niedzielę o 9:45 na próbie a potem o 11:00 na mszy św.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w uroczystości poświęcenia krzyża na Zgodzie. Całkowity koszt odnowy krzyża wraz z renowacją poprzedniej figury Chrystusa wyniósł 11.500 zł. Zbiórka parafian w niedzielę 29 sierpnia wyniosła 3507 zł, otrzymaliśmy również sponsorskie dary od firm Perfect, Pewima, Lacrima, Drew Niewiadomski, MPUK, Xenakis, oraz od osób prywatnych. Szczególne podziękowania dla p. Zofii Pogody za zaangażowanie w to dzieło. Pozostaje uporządkowanie terenu wokół krzyża, ale to już jest w gestii władz miasta, do których należy teren.