OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   17.03.2019

Dzisiaj:              Witamy w naszej parafii ks. Tadeusza Kalisza, który wygłosi Słowo Boże i zbierze  kolektę na budowę kościoła p.w. MB Królowej rodzin w Jankowicach
              - przed kościołem zostanie zebrana zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes

- o 15:45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1. Poniedziałek

- 19:00  Próba chóru parafialnego Hymene w salce domu parafialnego

1. Wtorek UROCZYSTOŚĆ  ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

- 16:30  spotkanie Zespołu Misyjnego w Salce domu katechetycznego

1. Środa

- 07:00  adoracja najświętszego sakramentu

- 18:45    krąg biblijny w salce domu katechetycznego – rozważamy ewangelię wg św. Marka

1. Czwartek

- 15:30    spowiedź św. dla wszystkich dzieci

- 16:00  Msza św. szkolna oraz droga krzyżowa szczególnie dla dzieci przygotowujących się do

I Komunii św., potem zbiórki DM i ministrantów

- 19:00    Spotkanie modlitewne w Szkole modlitwy sercem

1. Piątek

- 17:15     Nabożeństwo Drogi krzyżowej - zalecki za †† do modlitwy przy drodze  krzyżowej można składać bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.

- 19:00     Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w salce

- 19:00    wieczór modlitwy i uwielbienia – zaprasza grupa SECiM

1. Sobota

- 07:15    Godzinki
- 07:35    modlitwy i Msza św. za zmarłych zalecanych

- 10:00    próba scholi dziecięcej w salce katechetycznej

- 17:30     Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

1. Przyszła niedziela

- 07:30     modlitwa różańcowa IV Róży Żywego Różańca

- 15:45     nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym

- 16:30    msza św. w intencji dzieci obchodzących 1 r. chrztu oraz ich rodziców i chrzestnych

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, polecamy Małego Gościa z nalepkami na kalendarz wielkopostny, Anioła Stróża dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma
  • W nocy z 9/10 marca gwałtowny wiatr przewrócił ok. 30 metrową topolę na naszym cmentarzu parafialnym wyrywając drzewo z korzeniami z ziemi. W wyniku upadku drzewa uległo uszkodzeniu wiele nagrobków w sektorze 'F' naszego cmentarza. Drzewo było zakwalifikowane do wycinki, urzędową zgodę parafia otrzymała na początku lutego i termin wycięcia był zaplanowany na dzień 11 marca, a więc zabrakło kilkadziesiąt godzin... W związku ze zniszczeniami, jakie powstały po upadku drzewa, proszę rodziny, których groby zostały uszkodzone o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  • Wielki post jest szczególnym czasem dla dobroczynności. Dlatego zachęcamy parafian do udziału w świątecznej akcji „Baranek Wielkanocny”. Przy kaplicy krzyża św. jest skrzynka, do której prosimy włożyć kartkę z adresem rodziny, którą należałoby wspomóc paczką świąteczną. Może to być rodzina wielodzietna, osoby starsze, samotne i niepełnospraw­ne. Prosimy o zwięzły opis tej rodziny lub osoby, do której ma trafić paczka. Adresy pozostaną do wiadomości parafii. Od następnej niedzielę chętni do przygotowania takiej „szlachetnej paczki” na „chybił trafił” wylosują nr rodziny lub osoby i przygotują paczkę wg opisu potrzeb tej konkretnej rodziny lub osoby. Następnie Przygotowaną paczkę z numerem przywozimy do salek. W sobotę 20.IV wolontariusze dostarczą paczki pod wskazane na początku adresy.

Nikt nie będzie wiedział, ani komu przygotowuje paczkę, ani kto tę paczkę przygotował!

Rozejrzyj się wokół siebie i wskaż potrzebujących;

otwórz swoje serce i spraw komuś radosne święta!