OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   20.01.2018

Dzisiaj:  kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

Trwa Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Miejskie Nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w poniedziałek  o godz. 16:30 w kaplicy św. Maksymiliana w domu parafialnym przy kościele św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach. Zapraszamy do modlitwy.

- o 15:30 zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy naszej stajence. Zachęcamy całe rodziny albo chociaż dzieci do przygotowania i zaśpiewania ulubionej kolędy.

1. Wtorek

- 19:00     Rozmowy u św. Józefa – spotkanie formacyjne w salce domu katechetycznego

1. Środa

- 07:00    Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa

- 08:45    Wspólne kolędowanie wszystkich Legionistów Maryi i auksyliatorów Legionu

- 19:00     Krąg biblijny – spotkanie nad ewangelią wg św. Marka - w salce katechetycznej

1. Czwartek

- 16:00    Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci

- 19:00    spotkanie w Szkole Modlitwy Sercem w salce domu parafialnego

1. Piątek

- 17:30    Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

- 18:45   Wieczór modlitwy i uwielbienia w kościele, prowadzi wspólnota SECiM

1. Sobota

- 07:15 Godzinki ku czci NMP
- 7:35 modlitwy i Msza św. za zmarłych zalecanych
- 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

1. Przyszła niedziela

- 16:30    Msza św. w int. rocznych dzieci

• W sobotę rozpoczyna się Światowy Dzień Młodych z papieżem w Panamie. Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w ramach spotkania „Panama na Śląsku”, które odbędzie się w hali sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Początek o 19:00, zakończenie o 5:00 w niedzielę. Koszt 40 zł, możliwy wjazd wspólny autokarem. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej.
  • Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, polecamy Małego Gościa oraz Anioła Stróża dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma
  • W pierwszym tygodniu ferii zimowych księża Salezjanie zapraszają wszystkie dzieci na półkolonie do szkoły salezjańskiej na Zgodzie. Dzieci należy zapisać za pośrednictwem strony internetowej szkoły. Szczegóły akcji można również znaleźć na stronie internetowej.

Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swojego domu, dziękujemy za otwartość i serdeczność, z którą się spotykaliśmy a jednocześnie dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na kolędę. Dziękujemy również za wszystkie ofiary, które składaliście na nasze ręce w czasie kolędy, zostaną one użyte na dalszą renowację naszego cmentarza.  Niech Boże błogosławieństwo, które przynieśliśmy, pozostanie w waszych domach przez cały rok.