OGŁOSZENIEA DUSZPASTERSKIE   23.09.2018

Dzisiaj:    Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nową bramę dla naszego cmentarza

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach

Przed kościołem o. Misjonarz będzie zbierać datki na misje katolickie.

­- 16:00 zapraszamy na niedzielne nieszpory

1. Środa        Wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników

- 7:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do św. Józefa
- w modlitwach pamiętamy o Ks. Abpie Seniorze Damianie Zimoniu, który obchodzi swoje imieniny

- 19:00 Spotkanie dla lektorów czytających Słowo Boże w czasie mszy św.

1. Czwartek

- 15:30 Spowiedź św. dla dzieci

- 16:00 Msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka ministrantów

- 19:00 III Spotkanie w ramach seminarium odnowy wiary

1. Piątek

- 17:30 Adoracja Najświętszego sakramentu z okazją do spowiedzi św.

- 18:00 Msza św. młodzieżowa, po niej spotkanie KSM

1. Sobota           Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- 7:15   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
- 7:35 Nabożeństwo i Msza św. za zmarłych zalecanych

- 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

1. Przyszła Niedziela

- po każdej mszy św. możliwość nabycia kalendarzy misyjnych i wsparcia misji

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa a w nim jako dodatek różaniec na rękę, Anioła Stróża dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma. Do nabycia są też nowe książki dla dzieci i dorosłych.

• Trwa Rok św. Józefa. Od 13-14.10. odbędzie się pielgrzymka autokarowa: Kalisz-Licheń-Łask-Gidle. Cena pielgrzymki 160 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach.

• Zapraszamy na spotkania Seminarium odnowy wiary, które odbywać się będą w czwartek o g. 19:00. Następne będą 20 i 27 września; oraz 11 i 18 października. Szczegółowe informacje o tych spotkaniach znajdują się na folderach z tyłu kościoła. W dn. 5-7.10. odbędą się rekolekcje „Nowe Życie”. Zapraszamy.

• proboszcz Krzysztof Szymański w imieniu swoim i parafian dziękuje za zeszłotygodniową zbiórkę na budowę kościoła w Rybniku. Zebrał 4500 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

• Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, pomocnikom i wolontariuszom za pomoc w organizacji naszego pierwszego Festynu Parafialnego Fajeru u św. Józefa. Szczególne podziękowania dla Zofii Pogody za organizację festynu i dla Zespołu OMG za oprawę muzyczną. Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasto, ofiarowali fanty i pomagali przy wszystkich atrakcjach festynowych. Dochód z festynu przeznaczony będzie na wsparcie procesu beatyfikacyjnego naszej parafianki s. Dulcissimy Heleny Hoffmann.