Ogłoszenia niedzielne

NIEDZIELA  4.06.2023

Środa               

- 7:30           Godzinki do św. Józefa

- 17:30         Nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45         Krąg biblijny w Sali DP

 

Czwartek                           Uroczystość Ciała i Krwi  Pańskiej

- Msze św. odprawione będą w naszym kościele o godz. 7:00, 12:00 i 16:30. W tym roku połączymy się procesją Bożego Ciała z parafią św. Piotra i Pawła. O godz. 8:30 zapraszamy na mszę św. do kościoła św. Piotra i Pawła, po mszy św. wyruszy procesja miejska ulicami Katowicką i Wojska Polskiego do naszego kościoła, gdzie będzie zakończenie uroczystości. Zapraszamy szczególnie dzieci I-komunijne z rodzicami.

 

Piątek                           

-  7:45          Nabożeństwo i msza św. o rychłą beatyfikację s. Dulcissimy Hoffmann

 

Sobota                           Parafialne święto chorych

- 7:30           Wspólny różaniec Róż Różańcowych

- 10:00       Msza św. w int. chorych oraz ich opiekunów z udzielaniem sakramentu chorych.

                       Bardzo prosimy o pomoc chorym w dostaniu się do kościoła.

  • Polecamy czasopisma religijne – najnowszy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma.
  • W piątek odwiedzimy chorych parafian, odwiedziny prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej

  • Od czwartku rozpoczynamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Przez cały tydzień po mszach wieczornych będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci w komunijnych strojach.

  • Jak co roku zapraszamy na 4-dniowy parafialny pobyt rekolekcyjny w pałacyku w KokoszycachWodzisławia Śl. w dn. 3-6 lipca. Cena pobytu 350zł/os. /3 noclegi i 9 posiłków/ z dojazdem autokarem lub 300zł/os. własnym transportem. Zapisy przy stoisku z prasą. Wpisowe 50 zł.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 1Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 9-11.06. W piątek o 5:30 rejestracja pielgrzymów przy kościele w Piaśnikach, o 6:00 msza św. i wymarsz do Woźnik. W sobotę wieczorem powitanie pielgrzymów w Częstochowie. W niedzielę o 9:30 msza św. w kaplicy cudownego obrazu za cały dekanat Świętochłowice, po mszy św. wspólna droga krzyżowa na wałach jasnogórskich oraz indywidualny powrót do domu. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w niedzielę na Jasnej Górze.

  • Ze względu na ingres nowego ordynariusza naszej diecezji Abpa Adriana, który odbędzie się 17 czerwca w katowickiej katedrze, odwołujemy pielgrzymkę do Turzy i Brzezia. Osoby, które już zapłaciły prosimy o odbiór pieniędzy przy stoisku z prasą.

  • Serdecznie dziękujemy za udział w kolejnym festynie parafialnym. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie i organizację festynu. Dziękujemy Dzieciom Maryi oraz dorosłym. Także wszystkim występującym na naszej estradzie. Dochód z imprezy przeznaczymy na renowację pomnika i krzyża na naszym cmentarzu.

Zapamiętaj mnie (90 dni)