UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. W naszym kościele może być obecnych jednorazowo 80 osób.

Dziś: obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Kolekta przyszłej niedzieli – na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.

1. Od poniedziałku do soboty -                Wszystkie wydarzenia są transmitowane

- 7:15          Jutrznia + różaniec

- 8:00         Msza św.

- 12:00       Anioł Pański + Modlitwa w ciągu dnia

- 17:15       Nieszpory

- 18:00      Msza św.

- 19:30       Spotkania z wiarą na youtubie

- 20:30       codziennie Różaniec i Apel Jasnogórski

1. Niedziele

- Msze św. są odprawiane wg niedzielnego porządku: 7:30; 9:30; 11:00; 12:30; 16:30

- Zachęcamy do składania intencji mszalnych w kancelarii parafialnej, są jeszcze wolne int. w przyszłą niedzielę o g. 9:30 i 11:00

- 5 min. przed rozpoczęciem każdej mszy św. będzie rozdzielana Komunia św. dla tych, którzy nie chcą uczestniczyć we mszy św. w kościele. /Dyspesa od obowiązku niedzielnej i świątecznej mszy św. obowiązuje do odwołania/

- Spowiedź św. odbywać się będzie codziennie przed każdą mszą św. w wejściu na chór.

1. Kancelaria parafialna jest czynna w godzinach urzędowania.
  2. Codziennie 9:00-18:00 kościół jest otwarty dla osobistej adoracji N. Sakramentu.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne - „Wieczór Ducha Świętego” w niedzielę od g. 18:00. W programie konferencja, msza św. /ok. 19:00/ i modlitwa z uwielbieniem. Zapraszamy szczególnie wszystkich członków naszych grup i wspólnot parafialnych!
  4. W przyszłą niedzielę miała być pielgrzymka mężczyzn do Piekar. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Zapraszamy do łączności z Piekarami za pomocą transmisji w TV Polonia, TVP Katowice. Początek od g. 13:00
  5. Składamy serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy ofiarnie i bezinteresownie dbają o czystość naszej świątyni traktując ją jak swój drugi dom, sprzątając i dezynfekując kościół tak, by wszyscy mogli bezpiecznie i w miłej atmosferze brać udział w liturgii św.

Serdecznie dziękujemy Wam za wszystkie ofiary,
które przekazujecie na potrzeby funkcjonowania parafii
osobiście lub na konto parafialne.

Święty Józefie miej nas w swojej opiece!