WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

RZYMSKOKATOLICKIEJ PARAFII PW. ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA 

W ŚWIĘTOCHŁOWICACH - ZGODZIE

 

Wydarzenia

 

WIELKI POSTREKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

        1. Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii w dn. 14-17 marca.

 

Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Jonczyk, pracujący w diecezji ołomunieckiej. Rekolekcje będą transmitowane na żywo w internecie. Nauki rekolekcyjne będą w czasie homilii mszalnych. Zapraszamy również na nauki stanowe:

  • w niedzielę o 17:30 dla mężczyzn;
  • poniedziałek o 19:00 dla kobiet;
  • wtorek o 19:00 dla młodzieży + kandydaci do bierzmowania.

Dzieci zachęcamy do skorzystania z materiałów specjalnie do nich przygotowanych na stronie www.Holyweek.pl i kanale YT holyweek.
Codziennie o 20:15 modlitwa różańcowa z rozważaniami i Apel Jasnogórski.

Szczególnie zachęcamy w tym czasie do skorzystania z sakramentu pokuty.

 

 

 

 

 

  1. Zachęcamy również do skorzystania z kilku propozycji rekolekcji w formie online:
  2. a) wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy holyweek.pl – oparto go na przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Projekt polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.
  3. b) „O komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bogiem. Aby ukazać różne aspekty międzyludzkiej komunikacji, perspektywę psychologiczną połączono z wymiarem duchowym. Szczegółowe informacje w załączniku nr 2 oraz na stronie internetowej: https://www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html?fbclid=IwAR0LXnm7W9yAS0V1UuHnjHUoHdug_OKGDqQ_5ZbkpUYS3MykzIgmS1YgbGE.
  4. c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji poświęconych Świętej Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca. Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube następujących wspólnot: SNE Chrystusa Króla w Katowicach, SNE Rafael w Rudzie Śląskiej, SNE Zacheusz w Katowicach.

            Zachęcamy także do przeżywania Wielkiego Postu na antenie Radia eM. Redakcja proponuje następujące audycje:

           a) myśli na Wielki Post Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będą to fragmenty wygłoszonych przez niego kazań oraz listów do rodziców. Emisję zaplanowano w dni powszednie o godz.  11.55, 17.55, 20.50.

           b) Wielki Post ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. To cykl sześciu audycji opartych na świadectwie życia i nauczaniu ks. Franciszka. Audycje będą składały się także z rozmów z Księdzem Biskupem Bp. Adamem Wodarczykiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks Franciszka. Wiodące tematy audycji: nawrócenie, modlitwa, świadectwo oraz istota Triduum Paschalnego. Przedłużeniem wielkopostnego cyklu będą audycje z okazji przypadającej 24 marca br. 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Emisja na antenie Radia eM w niedziele o godz. 15.20 (po emisji audycje będą udostępnione na stronie internetowej Radia eM).
Zapamiętaj mnie (90 dni)