Ograniczenia dla parafii w najbliższych dniach i Program Triduum Paschalnego 2021 w naszej parafii

NOWE ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO   KLIKNIJ

Drodzy parafianie!

Od 27 marca władze państwowe ograniczyły możliwość uczestnictwa w nabożeństwach do 1 osoby na 20 m2 powierzchni użytkowej kościoła.

W naszym kościele oznacza to, że jednocześnie w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób.

Kościół nasz posiada 54 ławki dla wiernych , w związku z tym, proszę aby w każdej ławce usiadła tylko jedna osoba.

Wszystkim, dla których 'zabraknie' miejsca w ławkach przed rozpoczęciem mszy św. udzielimy Komunii św. i proszę, aby uczestniczyli w tym dniu we mszy św. transmitowanej, lub o uczestnictwo we mszy św. na zewnątrz przed kościołem. Przypominam o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

Wszyscy widzicie i słyszycie jak wielką presję wywiera się na proboszczów, dlatego proszę o wyrozumiałość i podporządkowanie się tej zasadzie. W przeciwnym wypadku grozi parafii grzywna w wys. 5-30 tys. zł. Zachęcam do uczestnictwa w mszach św. odprawianych w dni powszednie, kiedy jest niewielu wiernych w kościele. Będzie to postawa w duchu szacunku dla zdrowia i życia mojego i innych z wielką korzyścią dla własnej duszy.

W związku z ograniczeniem ilości uczestników liturgii w naszym kościele odprawimy dodatkowe msze św. w niedziele i święta o 18:00.

W czasie Triduum Paschalnego będziemy odprawiać dodatkowe nabożeństwa. Bardzo proszę o wybranie sobie jednego nabożeństwa, aby móc w tych dniach pomodlić się w kościele, a jednocześnie dać możliwość modlitwy w kościele innym:

W. Czwartek: Msze św. o 8:00, 17:00 i 19:00;  od 20:00 czuwanie modlitewne z Chrystusem w 'ciemnicy'

W. Piątek:

- 8:00     Gorzkie żale

- 9:00     Liturgia godzin: „ciemna jutrznia”

-10:00    Droga Krzyżowa

- 18:00   Liturgia Męki Pańskiej

- 20:00  Droga krzyżowa i nowenna do Miłosierdzia Bożego

W. sobota:

- 9:00     Liturgia godzin: „ciemna jutrznia”

- 20:00  Wigilia Paschalna

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny wg zaleceń odbędzie się poprzez transmisję o g. 12:00. Niech każdy przygotuje w domu stół wielkanocny i w południe przyjmie błogosławieństwo pokarmów wokół stołu rodzinnego poprzez transmisję na naszym kanale youtube. Zachęcam do pokropienia darów stołu wodą święconą. Można ją naczerpać w kościele. Zachęcam, żeby zrobić w tym czasie pamiątkowe zdjęcie rodzinne i przesłać na adres mail parafii. Za zgodą rodziny zdjęcia te wywiesimy na stronie parafialnej.

Adoracja Krzyża św. odbywać się będzie w W.Sobotę do godz. 19:00.

Przez cały dzień nasz kościół jest otwarty dla adoracji i modlitwy indywidualnej w ciszy.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W wielkim tygodniu zachęcamy do skorzystania z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania.

Spowiadać będziemy:

Pon-śr          7:00-8:30; 17:00-20:00 lub do ostatniego penitenta

W. Czw.         7:00-10:00; 16:00-20:00 lub do ostatniego penitenta

W. Pt.             7:00-11:00; 16:00-18:00; 19:00-20:00 lub do ostatniego penitenta

W. sob.          7:00-12:00; 14:00-16:00; 19:00-20:00

Jeszcze raz apeluję do wszystkich o rozsądek i wyrozumiałość oraz prawdziwą troskę o zdrowie duszy i ciała.

Życzymy wszystkim parafianom głębokiego przeżycia

Świąt Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego,

oraz odnowienia swojej osobistej więzi z Chrystusem naszym Zbawicielem!