Prośba w związku z niedzielnymi mszami św. 15.03.2020

Drodzy nasi Bracia i Siostry!

Nie chcemy, aby ktokolwiek z was pozostał bez koniecznej pomocy duchowej w tym trudnym czasie, a jednocześnie korzystając z cnoty roztropności chrześcijańskiej prosimy was, abyście się podporządkowali następującym naszym ustaleniom :

1/ Ze względu na zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób nie możemy odprawić mszy św. dla większej liczby wiernych, prosimy aby w niedzielę w mszach św, które będziemy odprawiali w ustalonych porach, wzięły udział tylko rodziny, które zamówiły intencję mszy św.

2/ Zanim rozpoczniemy mszę św, będziemy rozdawać Komunię św. wszystkim pozostałym, których po przyjęciu Komunii św. prosimy, aby opuścili kościół, a liturgię mszy św. przeżyli w domu dzięki transmisji telewizyjnej lub przez internet. Tak będzie przed każdą mszą św.

3/ Zapraszamy do naszego kościoła na mszę św. w tygodniu o 8:00 lub 18:00.

4/ Bardzo prosimy wszystkich, którzy przyjdą w niedzielę do kościoła, aby zabrać ze sobą informatory parafialne i przekazać je krewnym, lub sąsiadom, którzy nie używają internetu.

5/ Wodę święconą można otrzymać do własnych naczyń w zakrystii.

Już sobór Trydencki w XVI w. określił możliwość tzw. Komunii duchowej kiedy nie ma możliwości przyjęcia Ciała i Krwi Pańskiej, bądź jest to bardzo utrudnione przez związek z narażeniem życia lub zdrowia. Jeżeli jesteś w stanie łaski uświęcającej a odczuwasz niepokonalny lęk przed przystąpieniem do sakramentu Eucharystii, wzbudź w sobie pragnienie zjednoczenia z Chrystusem w Komunii św, a otrzymasz tę samą łaskę i pożytek duchowy co fizyczne przyjęcie Ciała Chrystusa.

Jak potwierdzają lekarze, nikt nie może zarazić się przez skórę, przez dotyk ręki, tylko przez nos, usta i oczy.

Nie ma sensu wzywanie wiernych do Komunii św. 'na rękę', jeśli kapłan chociaż jednej osobie poda Komunię św. do ust, dlatego prosimy, aby wszyscy, którzy w naszym kościele chcą przyjąć Komunię św. 'na rękę' podchodzili do Komunii św. z lewej strony kościoła przy kaplicy Krzyża św. zaś pozostali, którzy mimo wszystko pragną Komunii św. do ust, niech podchodzą w środku i z prawej strony kościoła.

Prosimy, aby ze zrozumieniem i wrażliwością odnieść się do tej prośby. Uczmy się na nowo kochać ludzi z ich obawami i przekonaniami, bo inaczej, cóż to za miłość i szacunek do Boga, kiedy gardzi się bliźnim z jakiegokolwiek powodu!

Drodzy Parafianie!

25 czerwca 2016 r. zawierzyliśmy Naszą Parafię, Miasto i cały Dekanat Świętochłowice, Bożemu Miłosierdziu. Wtedy, nasi Kapłani, Władze Miasta i około 600 Parafian zgromadzonych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wołaliśmy z ufnością – „JEZU, UFAM TOBIE!” Wierzymy i ufamy, że wtedy dobry Bóg przyjął łaskawie nasze zawierzenie.

13 października 2017 roku, w Dzień Fatimski, w 100 rocznicę Objawień M.B. Fatimskiej, ponownie, z wszystkimi Parafiami naszego Dekanatu, w Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Turzy Śl., zawierzyliśmy siebie, nasze parafie, naszej Matce i Królowej – Pani Fatimskiej.

Dzisiaj, w tych trudnych chwilach, zwracamy się do wszystkich Parafian i mieszkańców Świętochłowic, o zjednoczenie we wspólnej modlitwie:

1/ zachęcamy do dobrej Spowiedzi i pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem.

2/ pamiętając o naszym zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu i M.B. Fatimskiej, zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych domach: o godz. 15.00 do Koronki do Bożego miłosierdzia i o godz. 21.00 do Apelu i dziesiątki różańca. Wołajmy do Boga, by nas ustrzegł od złego, a Matkę Bożą prośmy o przemożną opiekę. Ufamy, że tamte dwa zawierzenia, były szczególnym wyrazem naszej wiary i że Bóg przyjął je łaskawie.

Nasz kościół będzie otwarty z wystawionym Najświętszym Sakramentem, by każdy osobiście, w dowolnym czasie, mógł adorować Pana Jezusa i wzywać Jego miłosierdzia.

Zachęcamy też do zabierania do swoich domów wody święconej, którą można otrzymać w zakrystii i skrapiania nią domowników i mieszkań. Tych, którzy mogą, zachęcamy do ofiarowania postu i innych modlitw, w intencji ocalenia nas od „zarazy, głodu, ognia i wojny”.

Złączeni we wspólnym zatroskaniu i modlitwie:

Duszpasterze Parafii