Pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. 21.08.2022

ZAPROSZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO
DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE KOBIET I DZIEWCZĄT DO PIEKAR ŚLĄSKICH

Drodzy Diecezjanie!
Drogie Siostry! Droga Młodzieży!

Już za tydzień razem z Maryją, Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej będziemy uwielbiać miłosiernego Boga w duchu liturgii Słowa Bożego dzisiejszej niedzieli: „Z nadzieją czekałem na Pana, a On pochylił się nade mną i wysłuchał mego wołania”. Mam nadzieję, że na piekarskim wzgórzu spotkam się zarówno z reprezentacją kobiet każdej parafii, jak również z przedstawicielkami wszystkich wspólnot zakonnych posługujących w naszej archidiecezji. Osobom życia konsekrowanego, szczególnie ze wspólnot kontemplacyjnych w Polsce i za granicą, dziękuję za modlitewne wsparcie oraz ofiarowanie cierpień w intencji piekarskich pątniczek, duchowych owoców pielgrzymki, a także dobrej pogody. Polecam też naszą pielgrzymkę modlitwie całej archidiecezjalnej wspólnoty.
Duszpasterzy parafialnych oraz krewnych i bliskich piekarskich pątniczek proszę o ułatwienie im dotarcia do Piekar Śląskich w ramach wspólnie organizowanych wyjazdów. Mając na uwadze czas wakacji i urlopów, już dzisiaj wyrażam wdzięczność kapłanom za podjęcie w dniu pielgrzymki posługi spowiedzi św., a nadzwyczajnym szafarzom za rozdzielanie Komunii św. podczas Mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.
Oczekując naszego spotkania i wspólnotowej modlitwy, kobietom i dziewczętom życzę duchowego przygotowania się do pielgrzymki, szczęśliwego dotarcia do Piekar Śląskich i umocnienia w wyznawaniu na co dzień Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Wszystkim diecezjanom przypominam o transmisji pielgrzymki od godz. 10.00 w Telewizji Polonia, TVP Katowice, a także na falach Radia eM i Radia Katowice.
Siostry i Bracia, wszyscy pamiętajmy, że z niedzielnej Eucharystii jesteśmy „posłani w pokoju Chrystusa”. Na pełnienie tej misji niech nam Bóg błogosławi: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Szczęść Boże!
† Wiktor Skworc
Metropolita Katowicki

Zachęcamy wszystkie panie do udziału w tej pielgrzymce. Tradycyjnie ze Zgody wyruszy także grupa pieszych pielgrzymów.
Wymarsz do Piekar o godz. 5:30, z Piekar pielgrzymka wyruszy do domu o godzinie 15:45 sprzed głównej bramy. Pątniczki powitamy około 18:00

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do parafii

Dzień ojca w kopalni

Pielgrzymka Mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Niedziela 29 maja

Zapraszamy do udziału!

Piesza grupa wyrusza z naszego kościoła w niedzielę o 6:00

Modlitwa za górników dotkniętych katastrofą w KWK 'Pniówek'

WEZWANIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
DO MODLITWY W ZWIĄZKU Z KATASTROFĄ W KOPALNI PNIÓWEK
W PAWŁOWICACH SLĄSKICH

Bracia i Siostry!
Z wielkim smutkiem wsłuchuję się w informacje docierające z kopalni Pniówek w Pawłowicach Śląskich. W wyniku eksplozji metanu, do której doszło minionej nocy, kilku górników zginęło, kilkunastu trafiło w ciężkim stanie do szpitali, niektórzy, wśród nich ratownicy, nadal są poszukiwani.
Proszę o żarliwą modlitwę: o życie wieczne dla zmarłych górników, o ratunek dla znajdujących się pod ziemią, o powrót do zdrowia dla rannych. Módlmy się w intencji ich rodzin, które zapewniam o jedności i duchowym wsparciu.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Wiktor Skworc
Metropolita Katowicki

Katowice, 20 kwietnia 2022 r.

Radosnych i Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ZAPROSZENIE NA MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Świąteczny koncert kolędowy

W czwartek 30.12 zapraszamy serdecznie do kościoła na Świąteczny Koncert Kolę w wykonaniu:

- Chór Ex Animo z Piaśnik

- Patryk Filipowicz - gitara

- oraz studenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Koncert będzie transmitowany na żywo przez kanał TV Jazz, który jest obecny w wielu kablówkach.

Zachęcany do wysłuchania. Po koncercie będzie zbiórka dla wykonawców i organizatorów.

Kolęda 2021/2022 w domach i w kościele

Tegoroczna kolęda odbędzie się na 2 sposoby:

- w domach rodzin, które o to poprosiły - zaczynamy zawsze o 16:30

- w kościele, dla pozostałych parafian - w niedziele o 16:30

Zaproszenie na Uroczystą mszę św. Jubileuszową

Drozy parafianie ze Zgody, obecni i byli, drodzy przyjaciele naszj parafii i szanowni Goście!

Serdecznie zapraszam Wszystkich na uroczystą liturgię Jubileuszu

90-tej rocznicy poświęcenia naszego parafialnego kościoła p.w. św. Józefa.

Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę 28 listopada o godz. 9:30.

Niech dobry Bóg, który zamieszkał między nami 90 lat temu,

nigdy nas nie opuszcza, we wszystkim błogosławi

i zaprowadzi nas do swego Królestwa w niebie!

Szczęść Boże!