Wydarzenia

 

Informacja Ministerstwa Zdrowia!

Podajemy do wiadomości parafian informacje Ministerstwa Zdrowia. 

 

 

 


WIELKI POST

Rozpoczynamy czas duchowej przemiany i odnowy życia.

Życzymy Wam mocy Ducha Św. i wytrwałości w odnawianiu wiary i życia.

 

 

Zapraszamy na Drogę krzyżową w każdy piątek o 17:15 /dla dzieci w czwartki o 16:30/

Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 15:45


grupa AA

Przy naszej parafii powstaje grupa Anonimowych Alkoholików. Zapraszamy każdego, kto potrzebuje wsparcia w problemie alkoholowym, ale także rodziny i bliskich osób uzależnionych.

Mitingi odbywać się będą w każdy wtorek o 18:00 w domu parafialnym.


Najlepsze Życzenia dla parafii


Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - ZAPRASZAMY W PIĄTEK 20 GRUDNIA O 18:00


BETLEJEM W SPODKU

To była głośna noc. Najgłośniejsza w dziejach świata...
Potem nic nie było już takie, jak wcześniej.
Historia zaczęła pisać się na nowo.

 

Od tamtego czasu, co roku w tę noc miliony ludzi na całym świecie zwraca swoje myśli w stronę Betlejem. Także my spotykamy się dzisiaj, by wspólnie i głośno - z potrzeby serca i z całej mocy - wyśpiewać świąteczną radość.

Głos Betlejem w Spodku 2019/2020 zabrzmi inaczej niż dotychczas. Artyści opowiedzą dzieje Bożego Narodzenia z osobistej perspektywy.

Wyśpiewają swoje historie, w których odbija się pięknym refleksem ten wyjątkowy dla człowieka czas przyjścia na świat Bożego Syna. To będzie koncert na wiele strun - od polskich kolęd po najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe z całego świata, od balladowych po rockowe brzmienia. Zabierzemy Was w daleką podróż dookoła świata, ale echo tej podróży wybrzmi także w osobistych i współcześnie napisanych utworach.

To będzie głośna noc... To będzie koncert na wiele głosów – na scenie pojawi się dwudziestu wykonawców. Do artystów dołączymy ze śpiewem my - widzowie. Każdy z nas ze swoimi emocjami i doświadczeniami. Z własną historią. Z całego serca i bardzo głośno powitamy Jezusa, który przychodzi nas pojednać i zbawić. Tak osobiste głosy będą rozlegać się donośnie – z całą siłą wiary w sprawczą moc Bożego Narodzenia. Stworzymy razem największy w Polsce chór kolędników, którzy niosą pomoc potrzebującym. To nie będzie cicha noc...


Betlejem w Spodku zabrzmi tym głośniej, z im większym odzewem spotka tegoroczna akcja charytatywna
Ambasador Miłosierdzia.


Bo jak co roku: GRAMY i POMAGAMY!
Głośno. Coraz głośniej... Na całą Polskę!

 

Dochód z trasy „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na cel charytatywny pomoc dla osób potrzebujących.

Uczestnicząc w jednym z koncertów, dzielimy się dobrem z drugim człowiekiem.

Kup bilet – zostań Ambasadorem Miłosierdzia!

Bilety dostępne na: www.betlejemwpolsce.pl , bilety24.pl oraz w wybranych punktach sprzedaży i parafiach.

 

Bilety można nabyć w kancelarii parafialnej w cenie 50 zł.


Komunikat o śmierci ks. prał. Edwarda Gorczatego

Komunikat Metropolity Katowickiego o śmierci ks. prał. Edwarda Gorczatego


Drodzy Bracia Kapłani! Drodzy Diecezjanie!


Dnia 2 grudnia 2019 r. w Tanzanii w wieku 70 lat zmarł ks. prałat Edward Gorczaty, pochodzący z Mysłowic-Dziećkowic kapłan naszej archidiecezji, wieloletni misjonarz fidei donum.
Ks. Edward całe swoje kapłańskie życie związał z Afryką, gdzie wyjechał zaraz po przyjęciu święceń kapłańskich. Po dwóch latach posługi w Zambii, przeniósł się do diecezji Musoma w Tanzanii.
Jego praca misyjna oceniana była bardzo wysoko. Był znawcą kultury i historii szczepów, wśród których pracował, a miejscowi „traktowali go jak swojego”. Powierzona mu została funkcja dyrektora Centrum Nauczania Języków Swahili.
Dnia 16 lipca 2002 roku został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Metropolitalnej Katowickiej, a 20 marca 2019 r. Papież Franciszek włączył go do grona kapelanów Jego Świątobliwości.
Jako archidiecezja katowicka chcemy pożegnać śp. ks. Edwarda podczas Mszy św., która zostanie odprawiona w jego intencji w Katedrze Chrystusa Króla w sobotę, 7 grudnia o godz. 12:00. Kapłanów zapraszam do wspólnej koncelebry.
Proszę, aby w miarę możliwości przekazać tę informację w parafiach i zaprosić do Katedry wszystkich przyjaciół misji: róże misyjne, wolontariuszy i przedstawicieli grup i wspólnot działających na rzecz misjonarzy.
Ks. Gorczaty zostanie pochowany w Tanzanii, której poświęcił swoje kapłańskie życie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są w tamtejszej Katedrze. Z naszej strony będziemy chcieli, aby jego symboliczny grób znalazł się na cmentarzu w jego rodzinnej parafii w Dziećkowicach.
Śp. ks. Edwarda polecam modlitewnej pamięci Diecezjan. Zachęcam do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI


Msza św. w intencji Ojczyzny 11 listopada 2019

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2019

 

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny z ok. Święta 101 rocznicy odzyskania Niepodległości oraz 100 rocznicy I Powstania Śląskiego, która zostanie odprawiona o godz. 10:00 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w świętochłowicach-Zgodzie.

Po Mszy św. będzie uroczysty przemarsz pod Muzeum Powstań Śl. gdzie będzie część oficjalna obchodów Święta Narodowego.

 


Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na mszę św. z Modlitwą o uzdrowienie w najbliższy piątek 27 września o 18:00 do kościoła św. Józefa na Zgodzie.

Jest to zaproszenie szczególnie dla cierpiących fizycznie, psychicznie i duchowo, dla wszystkich przygnębionych i przygniecionych życiem.

Przyjdź do Jezusa i pozwól Mu się uzdrowić.


KURS ALPHA

Serdecznie zapraszamy na Kurs Alpha, który rozpoczynamy w naszej parafii od czwartku 26 września.

 

Co to jest Kurs Alfa? 
                           /czwartek g. 18:30 salka na piętrze Domu Parafialnego/

Co to jest Alpha?
Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Dla kogo jest Alpha?
Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą regularnie do kościoła a chcieliby odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Jaką ma formułę?
Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki. Każde spotkanie trwa od 18:30 do 20:00. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki film i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy do Koszarawy /12-13 października/z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.

Jakie są tematy spotkań?

Każde spotkanie zawiera inny temat, o którym można podyskutować w grupach:
Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 10: A co z Kościołem?

Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne. Wyjazd weekendowy to 120 zł.


A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?
Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=usW5qfYcVHY


Zapamiętaj mnie (90 dni)