Wydarzenia

 

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na mszę św. z Modlitwą o uzdrowienie w najbliższy piątek 27 września o 18:00 do kościoła św. Józefa na Zgodzie.

Jest to zaproszenie szczególnie dla cierpiących fizycznie, psychicznie i duchowo, dla wszystkich przygnębionych i przygniecionych życiem.

Przyjdź do Jezusa i pozwól Mu się uzdrowić.


KURS ALPHA

Serdecznie zapraszamy na Kurs Alpha, który rozpoczynamy w naszej parafii od czwartku 26 września.

 

Co to jest Kurs Alfa? 
                           /czwartek g. 18:30 salka na piętrze Domu Parafialnego/

Co to jest Alpha?
Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Dla kogo jest Alpha?
Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą regularnie do kościoła a chcieliby odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Jaką ma formułę?
Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki. Każde spotkanie trwa od 18:30 do 20:00. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki film i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy do Koszarawy /12-13 października/z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.

Jakie są tematy spotkań?

Każde spotkanie zawiera inny temat, o którym można podyskutować w grupach:
Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 10: A co z Kościołem?

Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne. Wyjazd weekendowy to 120 zł.


A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?
Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=usW5qfYcVHY


FESTYN PARAFIALNY

W sobotę 21 września w farskim ogrodzie odbędzie się festyn parafialny:

Fajer u św. Józefa


Przygotowujemy mnóstwo atrakcji:

COŚ DLA DZIECI - dmuchany zamek, tańce, konkursy, zabawy, przejażdżka motocyklem wikarego, malowanie buziek i włosów, konkurs piosenki na scenie

COŚ DLA CIAŁA - wurst i krupniok z grilla, sznita ze smalcem abo z fetym /co kto lubi/ i kwaśny łogorek, żur, kołocze i zisty, kawa, herbata

COŚ DLA DUCHA – wspólne śpiewanie, losowanie nagród i niespodzianek, pokaz techniki strażackiej i policyjnej, zwiedzanie wieży kościelnej, konkursy i występy muzyczne, koncert - zespołu OMG i orkiestry dętej Policji Komendy wojewódzkiej w Katowicach

 

Już teraz serdecznie zapraszamy:      sobota 21 września 13:00-18:00

 

13:00 — otwarcie farskiego ogrodu

14:00 — rozpoczęcie festynu

17:00 — losowanie nagrody głównej

18:00 — oficjalne zakończenie festynu

 

NAGRODA GŁÓWNA:

1/ Weekend dla 2 os. w górach

2/ Ekspress do kawy

3/ kanarek ks. wikarego

 

ZAPRASZAMY DO DOBREJ I PRZYJEMNEJ ZABAWY

 

 

Dochód z festynu będzie przeznaczony na leczenie naszego młodego parafianina Artura z ul. Hajduki.


Wieczór modlitwy

Zapraszamy na wieczór modlitwy z grupą OMG.

Jest to początek bezpośredniego przygotowania kandydatów do przyjęcia bierzmowania.
Będzie też okazja do spowiedzi św.

Zapraszamy rówmnież wszystkich chętnych do modlitwy uwielbienia za dary Ducha Świętego i dar wspólnoty Kościoła Chrystusowego, do którego zostaliśmy włączeni poprzez sakramenty chrztu i bierzmowania.


We wtorek 14.05.2019 kancelaria w godz. 19:00 - 20:00 będzie nieczynna!

We wtorek 14.05.2019 kancelaria w godz. 19:00 - 20:00 będzie nieczynna!


Msza św. z Modlitwą o Uzdrowienie

Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie

w piątek 10 maja o godz. 18:00

do naszego kościoła p.w. św. Józefa

w Świętochłowichach - Zgodzie

ul. Woska Polskiego 13

 


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej parafii, serdecznie zapraszamy na wielkopostne rekolekcje parafialne.

Rekolekcje odbędą się w dniach 31.03-3.04.2019

Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Starzyk SDB

 

Program rekolekcji jest następujący:

 

Niedziela 31.03.2019

6.30 –         Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

8.00 –         Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

9.30 –         Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

11.00 –       Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

13.00 –       Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

16.30 –       Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

17.30 –    Konferencja dla małżeństw sakramentalnych i niesakramentalnych

 

Poniedziałek 1.04.2019

8.00 –         Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00 –       Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

19.00 –       Konferencja stanowa dla ojców i mężczyzn

 

Wtorek 2.04.2019

8.00 –         Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

9.00 –         Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała (dla wszystkich)

17.00 –       Spowiedź rekolekcyjna dla wszystkich

18.00 –       Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

19.00 –       Konferencja  stanowa dla matek i kobiet

 

Środa 3.04.2019  

8.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

19.00 – Spotkanie dla młodzieży (+młodzież przygotowująca się do bierzmowania)


Wichura wyrządziła szkody na cmentarzu parafialnym

W nocy z 9/10 marca gwałtowny wiatr przewrócił ok 30 metrową topolę na naszym cmentarzu parafialnym wyrywając drzewo z korzeniami z ziemi. W wyniku upadku drzewa uległo uszkodzeniu wiele nagrobków w sektorze 'F' naszego cmentarza. Drzewo było zakwalifikowane do wycinki, urzędową zgodę parafia otrzymała na początku lutego i termin wycięcia był zaplanowany na dzień 11 marca, a więc zabrakło kilkadziesiąt godzin...

 

W związku ze zniszczeniami, jakie powstały po upadku drzewa, proszę rodziny, których groby zostały uszkodzone o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

ks. Bogusław Jonczyk, proboszcz


GROMNICA - czy to dzisiaj jest jeszcze potrzebne?

2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, mniej ludzi niż niegdyś przychodzi do naszych kościołów, by poświęcić świece. Do niedawna przychodziło więcej. Świece wykonane z pszczelego wosku, zwane gromnicami, były ze czcią przechowywane w każdym domu i często zapalane – wówczas, kiedy nadciągały gwałtowne burze, gradowe nawałnice, wybuchały pożary, groziła powódź, a także w chwili odchodzenia bliskich do wieczności. Były one znakiem obecności mocy Chrystusa – symbolem Światłości, w której blasku widziało się wszystko oczyma wiary.
Wprawdzie wilki zagrażające ludzkim sadybom zostały wytrzebione, ale na ich miejsce pojawiły się inne zagrożenia. Dziś trzeba prosić Matkę Bożą Gromniczną, by broniła przed zalewem przemocy i erotyzacji płynących z ekranów telewizyjnych i kolorowych magazynów, przed napastliwością sekt, przed obojętnością na los bliźnich, przed samotnością, przed powiększającą się falą ubóstwa, przed zachłannością, przed bezdomnością i bezrobociem, przed uleganiem nałogom pijaństwa, narkomanii, przed zamazywaniem granic między grzechem a cnotą.
Po raz pierwszy otrzymujemy płonącą świecę na chrzcie. Oznacza ona zapalenie światła wiary w naszej duszy. Jest znakiem ogarnięcia nas przez Chrystusa swoimi mocami i swym światłem. Po raz drugi – często tę samą świecę – trzymamy zapaloną podczas I Komunii św. W wielu bowiem rodzinach jest piękny, godny rozpowszechniania zwyczaj przechowywania tej chrzcielnej świecy do I Komunii św., a także do ślubu. Przynosi się ją także do kościoła każdego roku w Wielką Sobotę, by jej płomień zapalić od nowo poświęconego paschału.
Jest jeszcze inna świeca-gromnica. Zapalajmy ją częściej. Zapalajmy w domach, kiedy robi się w nich burzowo, kłótliwie, kiedy lodowaty grad niszczy uprawy wzajemnej miłości, kiedy wybuchają pożary zawiści, kiedy zagraża powódź pazerności. Niech gromnica nie będzie tylko jednym z przechowywanych w naszym domu bibelotów. Zapalajmy ją także wtedy, gdy ktoś z domowników ciężko choruje, gdy został okradziony, napadnięty, oszukany, poniżony, odrzucony, opuszczony; wkładajmy ją do ręki konającym, opuszczającym ten świat naszym bliskim.
Opowiadała mi pewna matka, która podejmowała bezowocne wysiłki, by wyrwać córkę z narkomanii, że przed kilku laty przyniosła wieczorem z kościoła poświęconą gromnicę, a jej córka – narkomanka zapytała, do czego ona służy. Wówczas, opowiadając legendę o Matce Bożej Gromnicznej strzegącej ludzkich sadyb przed wilkami, zapaliła na stole przyniesioną gromnicę i odmówiła modlitwę „Pod Twoją obronę”. Gdy skończyła poprosiła córkę, by wyjęła z szuflady przechowywaną od jej chrztu święcę, którą trzymała także przystępując do I Komunii św., i zapaliła ją. Przy tych dwu palących się świecach odmówiły wspólnie jeszcze raz „Pod Twoją obronę”, następnie schowały je w komodzie. Od tego dnia nastąpił przełom w życiu córki tej kobiety. Podjęła stosowne leczenie i w krótkim czasie udało się jej zerwać z nałogiem. Któregoś dnia zapytana o to, jak jej się to udało, powiedziała: – Kiedy nachodzi mnie słabość zapalam moją gromnicę i to mi daje siłę.


Rodzinne kolędowanie u żłóbka!

W niedzielę 20 stycznia o 15:30 zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa w naszym kościele.

Zachęcamy całe rodziny albo chociaż dzieci do przygotowania i zaśpiewania ulubionej kolędy. Przyjdźmy razem kolędować Małemu!


Zapamiętaj mnie (90 dni)