Wydarzenia

 

RESTART PARAFIIRESTART PARAFII

 

Od 1 czerwca wracamy do życia parafialnego w pełnym wymiarze. Jedynym znakiem, że jeszcze nie jesteśmy całkowicie bezpieczni są maski, które muszą zasłaniać usta i nos.

- Jeszcze do soboty obowiązuje dyspensa ks. Arcybiskupa od obowiązku Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Oznacza to, że znowu nieobecność na Eucharystii w kościele bez ważnego powodu jest dla katolika grzechem ciężkim. Transmisje liturgii są pomocne dla chorych, osób w podeszłym wieku i matek w połogu.

- Wracamy do odprawiania wszystkich nabożeństw.

- Za zgodą rodziców mogą wrócić do służby ministranci. Od dziś także mogą wrócić do zwykłej służby szafarze Eucharystii, lektorzy i schole.

- Przez wzgląd na wysokie liczby zarażonych, szczególnie u nas na Śląsku, zachęcamy jeszcze do przyjmowania Komunii św. na rękę. Do komunii św. podchodzimy bez masek.

- Spowiedź św. będzie się odbywała zarówno w konfesjonale, jak i w przejściu na chór.

- Powracamy do odwiedzin chorych w domach. Prosimy zgłaszać chorych telefonicznie w kancelarii

- Pogrzeby będą odprawiane w tradycyjnej formie.

- I Komunia św. wg uznania rodziców odbędzie się 6 września, jednak możliwe jest przystąpienie dziecka do I Komunii św. w jakimkolwiek innym terminie po uzgodnieniu z proboszczem.

- Bierzmowanie będzie po przerwie wakacyjnej w ustalonym przez ks. bpa terminie. Wszystkich bierzmowańców zapraszamy do kościoła w piątek o 18:00 na mszę św. i spotkanie informacyjne

- Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Rozpoczniemy mszą św. polową przed budynkiem CKŚ, później przejdziemy procesją ulicą Wojska Polskiego w kierunku szkoły salezjańskiej i zakończymy na podwórzu szkoły. Ołtarze będą przygotowane przy domu s. Dulcissimy oraz przed bramą byłego obozu Zgoda.

- Wszystkie dzieci zapraszamy na mszę św. szkolną w czwartek o 16:30 /nie będzie już mszy św. wieczornej o 18:00/, po mszy św. zapraszamy na spotkania Dzieci Maryi i ministrantów na świeżym powietrzu, nie będzie na razie spotkań dla dzieci w salkach. Prosimy rodziców o pisemną zgodę na uczestnictwo w zbiórkach.

- Powracamy do spotkań formacyjnych dla dorosłych wg uznania w salce lub w kościele:

  • wtorek – Koło misyjne 16:45; spotkanie grupy AA 18:00
  • środa – Legion Maryi 16:00 i na przemian krąg biblijny / Spotkania u Józefa (katecheza dla dorosłych) 19:00
  • czwartek – szkoła modlitwy sercem 19:00
  • piątek – spotkanie dla młodzieży i na przemian Szkoła ewangelizacji Cyryl i Metody / lektorzy
  • sobota – sprzątanie kościoła /10:00/
  • Krąg Domowego Kościoła (oaza rodzin) raz/mies.

- rezygnujemy z codziennej modlitwy brewiarzowej w kościele na rzecz modlitwy Żywego różańca, rezygnujemy z codziennych katechez na kanale youtube na rzecz spotkań w grupach formacyjnych

- pozostaje całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu i codzienna modlitwa różańcowa o 20:30

 

  1. Poniedziałek -               Święto NMP Matki Kościoła
  1. Czwartek   -   ŚWIĘTO o Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jeszcze do przyszłej niedzieli można spełnić obowiązek wielkanocnej spowiedzi i Komunii św, który wynika z przykazań kościelnych
  3. Przyszła niedziela   -   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY, kolekta na wydział teol. UŚ

 

Wszystkie ogłoszenia i intencje mszalne na najbliższy tydzień można znaleźć tu

 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, przekazane na potrzeby parafii.

Święty Józefie miej nas w swojej opiece!
Zapamiętaj mnie (90 dni)